Mozek a sacharidy

MUDr. Michal Vilímovský ve svém příspěvku “Vše co potřebujete vědět o sacharidech ve výživě” ze dne 26. listopadu 2018 (Vilímovský 2018) píše mimojiné toto:

“Mozek potřebuje sacharidy (hlavně glukózu), protože neurony neumí spalovat tuk.”

“Sacharidy patří mezi živiny, které jsou pro život nezbytné, ale abychom si dlouhodobě udrželi pevné zdraví, je nutné jíst ty správné cukry.”

Tato tvrzení jsou nepřesná, a zasluhují korekci či upřesnění.

Některé nervové buňky, podobně jako červené krvinky či buňky nadledvinek, skutečně mají tzv. obligátní potřebu pro glukózu, a tedy se bez určitého množství glukózy nemohou obejít. Tato potřeba může být spolehlivě pokryta endogenní produkcí glukózy v játrech a ledvinách. V rámci této tzv. glukoneogeneze lidský organismus neustále vyrábí glukózu, a konzumace sacharidů ve stravě glukoneogenezi částečně inhibuje, nikoliv ale úplně. Množství glukózy využívané mozkem navíc závisí na metabolické adaptaci – například při hladovění, postění či na nízkosacharidové vysokotukové stravě mozek pokrývá až 75-80 % svých energetických potřeb z ketolátek, převážně z betahydroxybutyrátu, produktu metabolismu tuků. Zatímco tedy mastné kyseliny nemohou projít mozkově-cévní bariérou, ketolátky naopak velmi snadno. Není tedy užitečné ani vhodné směšovat příjem sacharidů ve stravě a na vnějších podmínkách závislou potřebu mozku pro glukózu.

Narozdíl od esenciálních tuků a bílkovin a některých dalších mikroživin neexistuje fyziologická potřeba člověka přijímat sacharidy ve stravě. Sacharidy tedy nejsou pro život nezbytné. Je důležité na to při výkladu metabolismu sacharidů nezapomínat.

Jménem Globopolu jsme požádali autora příspěvku o korekci obou těchto tvrzení.